Pikaajalise mõõtmise detektoritega (mõõteperiood vähemalt 2 kuud) või mõõtmise radoonimonitoriga (mõõteperiood vähemalt 7 päeva), mis kuvab ja salvestab kogu mõõteperioodi andmeid.
Radoonikontsentratsioon hoones varieerub ajas, kuna nii radooni eraldumine maapinnast kui ka väljapääs ruumidest on seotud ilmastikutingimuste muutumisega.
Lisaks mõjutavad radoonitaset hoones inimeste endi eluviis, näiteks see, kui tihti aknaid ja uksi avatakse. Seega tuleks võimalusel alati kasutada mõõtmiseks pikaajalist meetodit kestusega vähemalt 2 kuud. Pikaajalise mõõtmise tulemus võimaldab võrrelda seda aasta keskväärtusena antava viitetasemega, millest alatest tuleb kaaluda võimalusi õhu radoonisisalduse vähendamiseks. Pikaajalist mõõtmist aksepteerib ka Tööinspektsioon, sest see näitab kõige paremini keskmist radoonitaset hoonete ruumides, kus inimesed pidevalt viibivad.
Lühiajalise mõõtemeetodi tulemused on usaldusväärsed mõõteperioodi kohta, kuid ei ole usaldusväärne võrrelda seda tulemust radoonitaseme aasta keskmise soovitusliku väärtusega. Nimetatud mõõtemeetod valida juhul, kui mõõtmisega on kiire (pooleliolev remont, kinnisvara kiire ost või müük vmt) ning võimalusel viia hiljem läbi radoonitaseme mõõtmine ka pikaajalise meetodiga.
Mõõtmise tellimiseks tuleb täita vorm või anna soovist meie kontakt info kaudu.
SISERUUMIDEST MÕÕTMISEKS ON KAKS VARIANTI